סמ"ר

ז"ל

הדליקו נר

01.1.1980-7.10.2000

ללא רגע דל

בני נחטף יום לפני יום הכיפורים. וכשהבית התרוקן ממבקרים, נותרה המשפחה הגרעינית בלבד, חיים אסף את עדנה, אפרת ודפנה ואמר להן: תתכונו, זה יהיה מאבק ארוך, קשה, חוצה יבשות וימים. וזה יקח שנים. ואכן כך היה. בשנה הראשונה, המשפחה, בשיתוף משפחת אביטן וסועאד, יצאו למסע חוצה ימים ויבשות, לאסוף שביב מידע על מצבם של שלושת החטופים.

איסוף מידע

בני נחטף יום לפני יום הכיפורים. וכשהבית התרוקן ממבקרים, נותרה המשפחה הגרעינית בלבד, חיים אסף את עדנה, אפרת ודפנה ואמר להן: תתכונו, זה יהיה מאבק ארוך, קשה, חוצה יבשות וימים. וזה יקח שנים. ואכן כך היה. בשנה הראשונה, המשפחה, בשיתוף משפחת אביטן וסועאד, יצאו למסע חוצה ימים ויבשות, לאסוף שביב מידע על מצבם של שלושת החטופים. כאן יבוא עוד טקסט על השנה הראשונה. המפגש עם אמניסטי, הביקור בארה"ב. החבילה שהכנו ושלחנו דרך הצלב האדום.

הפוליטיקה הישראלית

פה יבוא טקסט על הקשר שלנו עם הפוליטיקאים הישראלים. על הקשר הצמוד עם אהוד ברק, על טוב ליבו של אריק שרון. על אטימות ליבו של ביבי נתניהו.
על הזחיחות של פואד בן אליעזר
על המכתבים שכתבנו לכל 120 חברי הכנסת פעם בכמה חודשים.

החברה הישראלית

פה יבוא טקסט על הפעילות ההסברתית שלנו בעיקר בארץ ובקהילה היהודית בעולם.
רכבת אל החופש, מפגשים עם בני נוער וחיילים,
עצרות , מסע האופנועים,
הסטיקרים

מי יכול להפעיל לחץ על החיזבאללה?

פה יבוא עוד טקסט על הפעולות שעשינו כדי לקדם את עיסקת השבויים.
ביקור בארהב ביקור בלונדון (אפרת)
ביקור בקזחסטן
ביקור בפריז (דפנה)
התמונות שקנינו והיו בלוף.

האו"מ

יוני 2001 נחשף כי בידי מטה האו"ם בניו יורק צילומים של אירוע החטיפה, עד אותה עת הכחישו בכירים באו"ם כי קיים סרט וידאו של האירוע. הסרט צולם על ידי חיילי יוניפי"ל (הגדוד ההודי) אשר שהו במוצב שצפה על אזור החטיפה, והוא כולל גם סריקה שערכו בנקודת החטיפה בצד הלבנוני. אנשי האו"ם גם צילמו את אנשי החזבאללה מעבירים את החיילים החטופים כ-18 שעות לאחר האירוע, במרחק של כ-20 ק"מ בלבד מהמקום בו נחטפו. ועדה של האו"ם שבדקה את הכשלים בהעברת החומר לישראל קבעה כי הדבר לא נעשה בזדון, אלא היה תוצאה של כשלים בתקשורת ושיקול דעת שגוי. האו"ם סירב לבקשת משפחות החטופים ומדינת ישראל להעביר את החומרים שבידיו לידי ישראל, ולבסוף הסכים להציג חלקים מצונזרים מן הסרט. בנוסף, הציגו אנשי האו"ם 53 פריטים שנאספו באתר החטיפה, בהם 13 פריטים השייכים לחיילים החטופים. משעה שהובא דבר הימצאותה של הקלטת בידי האו"ם, צוות מומחים ישראלי בדק את העניין בשיתוף עם האו"ם, שהעביר לצוות גם את רכבי המילוט של החזבאללה, ומספר פריטים שנמצאו במקום האירוע.

01.1.1980-7.10.2000

כותבים לנו על בני

שמכם*
תוכן*
דוא"ל (לא יופיע באתר)

הדליקו נר לזכרו

שמכם*
דוא"ל (לא יופיע באתר)